İstanbul Düğün Salonları

By İstanbul Yakamoz Düğün Salonu In İstanbul Düğün Salonları No comments

Düğün salonları açısından İstanbul diğer tüm illerimizin çok çok önündedir. İstanbul düğün salonları sayısı bakımından da salon kalitesi bakımından da diğer tüm illere göre fazlasıyla ilerdedir.

İstanbuldaki Düğün Salonlarının Farkları Nelerdir?

Düğün salonlarında genelde kalitenin artması salonların sürekli talep görmesi, tercih edilmesi ile doğru orantılıdır. Büyükşehirlerde nüfus yoğunluğunun fazlalığı ile düğün yapan çift sayısıda haylisiyle fazladır. Bu da beraberinde hem rekabeti hemde rekabetten doğan kaliteyi getirmektedir. İstanbul düğün salonlarında diğer illere göre sanatçı sayısı bir adetten daha fazladır. Sahne ve ses sistemleri daha profesyonel dizayn edilmekte ve organizasyon olanağıda fazla olmaktadır.

Salon kapasitesi ne kadardır?

İstanbul düğün salonları yine başka illerdeki salonları baz alındığında 2 katı kimi salonlarda ise 4 katına kadar çıkmaktadır. Buda nüfus kalabalığı ile doğru orantılıdır. Genelde İstanbuldaki düğün salonlarında iki adet farklı tip salonuda bulunabilmektedir. 200-300 kilik ufak bir salonu bulunan işletmenin kalabalık düğün davetlisi olduğunda 1000 davetli sayısını karşılayabilecek 2. salonunu müşterilerine sunabilmektedir. İki salon arasında dekor farkı da bulunabilmekte ve bu fark doğal olarak fiyatlara da yansıtılmaktadır. İstanbulda genelde düğün salonlarında nikah ve nişan organizasyonları da yapılmaktadır. Nişan, nikah ve kına gibi özel günlerde genelde davetli sayısı az oldugundan ufak salonlar tercih edilmektedir.

İstanbulda Salon Ssaat Kullanımları Nasıldır?

Düğün salonlarında en çok tercih edilen günler hafta sonlarıdır. İstanbul düğün salonları da hafta sonu cumartesi ve pazar günleri en çok talep görülen günlerdir. Bu günlere düğün planlayanlar haftalar önce belki aylar önce planlamasını yapmak durumundadır. Genelde 4-5 saat aralığında organizasyonlar yapılsa da bu karşılıklı görüşme ile de belirleyebilirsiniz. Sabah 10 da başlangıç yapabileceğiniz gibi akşam 10 seansları da bulabilirsiniz. Hafta içi günlerde eskiye oranla son zamanlarda tercih edilmektedir. Buna etken bir başka sebepte acil düğün düşünen çiftlerin salon bulamayışı veya çeşitli nedenlerle bir an önce düğün yapılmak istenmesi nedeni ile hafta sonu programında yer bulamayanlar hafta içini mecburen tercih etmek durumunda kalmaktadırlar.

Kartal Düğün Salonları Yakamoz Gala olarak uzun yıllardır İstanbulda bir çok çiftin evlenmesine vesile olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bizleri tercih eden tüm eski ve yeni evli çiftlerimize daimi mutluluklar dileriz.