Bir Düğün Salonunda Olması Gerekenler

By İstanbul Yakamoz Düğün Salonu In Düğün Salonu, İstanbul Düğün Salonları No comments

Çeşit çeşit düğün salonları konseptleri vardır. Bu düğün salonları kiminin kalite standartlarına uygarken kimleri için çok sıradan ve basit gelir. Bir Düğün Salonunda Olması Gerekenler ile ilgili yazımız sizlere fikir vermesi açısından birazda olsa mutlaka yardımcı olacaktır.

Düğün Salonunda Neler Olmalı ?

Standart bir düğün salonunda olması gerekenler sıralanacak olursa şöyle bir listeye sahip oluruz.

Sanatçı Organizasyonu : Düğün salonunun mutlaka yeterli düzeyde tecrübeye sahip sanatçı kadrosuna sahip olması gerekmektedir. Sanatçı dışında davetlileri sıkmayacak şekilde müzik yayınıda yapabilecek ses sistemi kurulumu bulunmalıdır.

Personel Eğitimi : Düğün salonları personelleri özel olarak mutlaka eğitime tabi tutulmalıdır. Part time ve extra personel çözümleri ile sonuç almak zordur. Davetlilere nasıl davranılması gerektiğinden tutunda, karşılama, servis ve temizlik hizmetlerine kadar tüm salonlarda bilinçli ve eğitim personel bulundurulmalıdır.

Aydınlatma ve Işıklandırma Sistemi : Düğün salonlarını daha da büyülü yapan mutlaka dekordur. Dekorun çok önemli bir parçasınıda aydınlatma ve ışıklandırma sistemi oluşturur. Salonun profesyonel bir ışıklandırma sistemine sahip olması gerekmektedir.

Mutfak Bölümü : Düğün salonunun mutlaka mutfak bölümü bulunmalı ve son derece hijyenik olmalıdır. Katılı yüksek olan düğünlerde yüzlerce insanın ve çocuğun olduğunu düşünerek hijyene çok fazla önem verilmelidir. Pasta, yemek, içecek ve çeşitli gıdaların hazırlanması bu doğrultuda olmalıdır.

Salon Organizasyonu : Düğün salonları 2017 yılına geldiğimiz şu günlerde çiftlerin sahneye ilk çıkışları ve sunumlarında çeşitli organizasyonlar yapmaktadır. Standart bir durum haline gelen bu organizasyon bir çok salon tarafından çok iyi yönetilmektedir

Bir Düğün Salonunda Olması Gerekenler için bir kaç maddede sizler için özetleme yaptık. Sizlerde aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak listemize katkıda bulunabilirsiniz.