Yakacık Nişan Mekanları

By Salon yakamoz In İstanbul Düğün Salonları 25 Comments

Birinci En Kaliteli Yakacık Nişan Mekanları

Yakacık Nişan Mekanları olarak bu önemli organizasyonun ne kadar mühim olduğunu bilincinde hareket ederek bu önemli geceye ev sahipliği yapmaktayız. Kültürümüzde nişan önemlidirNişan, kadınla erkeğin evlenmek için birbirlerine söz verme durumlarını ifade eder. Sevgili olan, flört dönemi geçiren, yavuklu olan çiftler birbirleriyle hayat boyu yapabileceklerini gördüklerinde, hissiyat olarak da birbirlerine bağlandıklarında nişanlanmaya karar verirler. Nişanlılık, çiftlerin nikâha kadar hem birbirlerini, hem de ailelerin birbirlerini iyi tanıyabilmeleri için önemli bir süreçtir.

Nişanlanma olayında çiftler birbirlerine evlenme vaadi verseler bile, hukuken bir sonuç doğurmaz. Ancak nişanlanan çiftlerin üzerinde dinen ve ahlaken çok büyük bir sorumluluk bulunur ki, geçerli bir sebep olmaksızın ayrılırlarsa dinen kul hakkına girmiş olurlar; üzerlerindeki manevi sorumluluk da kalkmaz.

Dolayısıyla nişanın örf ve adetlerimizde çok önemli bir yeri vardır. Aileler bu önemli olay için merasim düzenleme ve yakınlarıyla bu mutluluğu paylaşmak isterler. Çiftler bu kutlu günde, aile büyüklerinin huzurunda yüzüklerini takmak için nezih, temiz bir ortamda bulunmak isterler, ve bu ortamı size en iyi sunan yakacık nişan mekanları olarak hizmetinizdeyiz.

Yakacık Nişan Salonları Nasıl Seçilmelidir?

Eskiden gelen bir gelenekle nişanı kız tarafı, düğünü erkek tarafı yapmaktadır. Ancak kızların çalışma yaşamında aktif yer almalarıyla birlikte, çiftler evlenme sürecinde olan tüm masrafları paylaşmaktadırlar. Düğünde her iki tarafın komşuları, iş arkadaşları, arkadaşları bulunmakla birlikte; nişanda ekseriyetle aile büyükleri, birinci derece yakınlar yer almaktadır. Bu durumda ailelerin daha çok butik salon diye tabir edilen düşük kapasiteli salonlara ihtiyacı olmaktadır, dolayısıyla gereğinden büyük bir salon tutulmayarak daha ekonomik çözümler ortaya çıkar. Az kapasiteli salonlarımızda genellikle kına, iş toplantıları, akraba günleri, davet niteliğinde toplantılar uygun fiyatlı olarak yapılmaktadır.

Yakacık nişan mekanları arasında nişan salonunuzu seçerken, davetlilerin her yönüyle kolay ulaşabilecekleri, toplu taşıma araçlarıyla bile gelebilecekleri bir salon seçmelisiniz. Işıklandırma, müzik sistemi, ikramlardaki kalite düzeyine dikkat etmelisiniz. Salon personelinin davranışları, sunum kalitesi, giyimlerinin temizliği bu tip toplantılarda oldukça önemlidir.

Yakacık nişan mekanları olarak bölgede çiftler için çok fazla alternatif bulunmaktadır. Ancak nişan organizasyonunuz için karar vermeden önce, Maltepe ve Yakacık-Kartal’da yer alan Yakamoz Gala Düğün Salonumuzu yerinde görerek karar verin.

Nişan Organizasyonu Beklentilerinize Uygun Olarak Yapılır

Damat ve gelin adaylarının salona giriş anları, kendilerinin hayalindeki gibi yapılır. İstedikleri müzik, patlatılan konfetiler, mumlar veya meşaleler eşliğinde salona giriş organize edilir. Gelen konukları karşılama ve masaları gösteren bir görevli organize edilebilir. Gelen misafirlere ‘hoşgeldiniz’ anlamında şeker, çikolata ve kolonya ikramı yapılabilir. Çiftlerin arabalarından inip, salona gelişi ve çıkışına kadar tüm nişan anı kameraya kaydedilir ve fotoğraflanır. Çiftlerin organizasyon boyunca istedikleri müzikler var ise istemeleri halinde albüm hazırlanır; böyle bir talep gelmez ise kendimizin seçtiği müzikler nişan süresince çalınacaktır.

Böyle önemli bir gün için karar vermek çiftler açısından tabi ki çok zordur. Karar vermeyi kolaylaştırmak adına, çiftlerimize daha önceden salonumuzda yapılan nişan organizasyonlarının özetini gösteriyoruz. Yakacık nişan mekanları olarak hayatınızın en mutlu günlerinden birinde yanınızda olmak isteriz, en mutlu anlarınıza şahitlik etmek isteriz; bunun için de elimizden gelebilecek tüm kolaylıkları çiftlerimize göstermeye Yakamoz Gala ailesi olarak hazırız.

https://www.instagram.com/yakamozdugunsalonlarimaltepe/

Rezervasyon: 0216 370 56 06