Düğün İçin Seçim Yapmakta Zorlanan Çiftlere Müjde

By Salon yakamoz In İstanbul Düğün Salonları No comments

Düğün kararının verilmesi ve organize edilmesi oldukça zor bir süreç olarak karşımıza çıkmaktadır.  Fakat günümüzde imkanların artmasıyla beraber çeşitlilik de artmıştır. Aynı zamanda bizlere alternatif sunan mekanlar da kolayca kendilerini tanıtabilmektedirler. Peki, farklı alternatifler arasından çiftler nasıl seçim yapabilir. Düğün için seçim yapmakta zorlanan çiftlere müjde. Artık seçimleriniz kolaylaşıyor. Bir çok mekanı aynı anda karşılaştırmalı olarak görerek seçimlerinizi rasyonel bir şekilde yapabilirsiniz. Bunu yaparken internet en büyük yardımcınız olacaktır. Sitemizin içeriğinde bulunan tavsiyeler ile size daha rahat bir düğün yeri seçim ortamı sağlamak istenmektedir.

Düğün Salonları verdikleri hizmete göre birbirinden farklılaşmaktadır. Sadece hizmet değil faaliyet gösterdikleri lokasyonlar da tercihlere konu olabilmektedir. Çiftler sadece kendilerini değil aynı zamanda davetlileri de düşünmektedirler. Bu yüzden düğün mekanının ulaşım alternatifleri de seçim kriterleri arasında yer almaktadır.  Mekanlar düğün yeri dışında yemek veya kokteyl tercihlerini çiftlere bırakmaktadır. Sunulan çeşitli menüler doğrultusunda düğünün maliyeti değişmektedir. Düğün yeri seçiminde maliyet belli başlı kriterler arasında yer almaktadır. Davetli sayısı ile maliyet doğru orantılı olarak artmaktadır. Bu yüzden davetli sayısının doğru bir şekilde belirlenmesi gerekmektedir. Bu belirleme yapılırken sadece davetiye gönderilen kişi sayısı baz alınmamalı aynı zamanda dönüşler ile kimlerin kesin olarak geleceği tespit edilmeye çalışılmalıdır. Böylece belirlenen kontenjana göre çok az veya çok fazla davetli gibi sorunlarla karşılaşma riski en aza indirilmelidir.

Düğün için seçim yapmakta olan çiftlere müjde olarak başka bir öneri ise çiftlerin hayallerindeki düğün ile gerçekleşen düğün arasında farklılar oluşturabilecek unsurların elenmesidir. Yani organizasyon yapılacak mekan birkaç kez ziyaret edilmeli ve mekan organizatörleri ile görüşülmelidir. Tüm kalemler bir bir değerlendirerek uzlaşmaya varılmalıdır. Bunun için sözleşme yapılması da önerilmektedir.  Böylece riskler en aza indirgenirken daha ciddi bir organizasyon ortamı oluşturulabilmektedir. Her çiftin farklı istekleri bulunması normal bir süreçtir. Yemek, müzik, dekorasyon gibi kalemler farklılaştırılabilmektedir. Tüm bu hizmetler ayrı ayrı incelenmeli ve tüm kalemlerde uzlaşılmalıdır. Düğün için seçim yapmak aslında hiç de zor değil. Tecrübelerden yararlanmak kilit anahtarlardan biri olarak karşımıza çıkıyor.