Düğün Salonu Seçimi için 5 önemli Tavsiye

By İstanbul Yakamoz Düğün Salonu In Düğün Salonu No comments

Düğün Türk toplumu için son derece önemli ve ciddiye alınan bir organizasyondur. Ülkemizde her bölgede, o bölgenin kültürüne uygun farklı tarz da düğünler yapılmaktadır. Büyükşehirlere gelindiğinde ise talep ve beklentiler farkılılaşmaktadır. Bunun başlıca nedenleri oldukça fazla salon alternatifi olması, salonlardaki kalite ve salonlar arasındaki rekabetten kaynaklı farklı avantajlardır.

Düğün Salonu Seçimi için 5 önemli Tavsiye yazımızda sizlere Maltepe ve Kartal bölgesinde düğün salonu tercihinizde nerelere dikkat etmeniz gerektiği ve salon seçiminize sizlere rehberlik edecek kısa bilgilendirmeler yapacağız. 

1- Düğün Salonu Büyüklüğü Ne Kadar Olmalı?

Kesinlikle ilk dikkat etmeniz gerekecek konu salonun davetlilerinizin sayısına uygun olup olmayacağıdır. Yetersiz salonlarda günün keyifli geçmesi beklenemez. Davetlileriniz kısa sürede düğünü terk etmek zorunda kalır. Misafirlerinizin hafızlarında oldukça kötü bir izlenim bırakır. Bir çok düğün davetliniz ayakta kalır yada salon kapı önünde beklemeye başlar. Belirli sayının üstünde insanın salonda bulunması nedeni ile havalandırma yetersiz kalır. Salon içinde nefes almak zorlaşır.

Bu nedenle tahmini davetli sayınızın oranında yada üstüne bir salon tercih etmeniz ile bu tür sorunları kolay kolay yaşamazsınız. Yakamoz Gala Maltepe ve Kartal bölgesine hizmet vermekte olup iki farklı büyüklüğe sahip salonu ile hizmet vermektedir.

Salonu Seçimi için 5 önemli Tavsiye

Salonu Seçimi için 5 önemli Tavsiye

2- Salonun Düğüne gelecek Misafirlerinize Yakın Olması ve Konumu 

Maltepe Düğün salonu ve Kartal düğün salonu arayışınızda mutlaka seçeceğiniz düğün salonu davetlileriniz için hem kolay bulunur, hem ortak bir noktada olması hemde toplu taşıma ile kolay ulaşılabilir olmasına dikkat ediniz. Ayrıca kendi aracı ile gelecek misafirleriniz için salona özel otopark yada salon yakınında bir otopark bulunması son derece faydalı olacaktır. Düğün salonumuz bahsedilen tüm özellikleri içermektedir. Hem iki ilçe arasında ulaşımı kolay olup ayrıca aracı ile gelecek davetlilerinize kolaylıklar sağlamaktadır.

3- Salon dekoru ve görsel kalitesi nasıl olmalı?

İstanbul salon konusunda son yıllarda oldukça fazla görsel kaliteyi artırmıştır. Maltepe, Kartal dahil İstanbul tüm ilçelerinde farklı kalitede salonlar bulunmaktadır. Her ne kadar bütçe ile doğru orantılı değişsede mutlaka araştırma ile bütçenize uygun bir salon bulabilirsiniz. Salon dekoru kişilerin beğenisine ve beklentisine göre değişebilmektedir. Kimi çiftler modern bir görünüm beklentisi içerisinde iken kimi yeni evlecek çiftler ise daha klasik bir görüntü beklentisi içindedir. Salon Yakamoz Kartal Maltepe salonlarında iki farklı tasarım ve dekor bulunmaktadır. Tüm çiftlerimizden aileleri ile birlikte mutlaka salonlarımızı yerinde görmelerini istemekteyiz.

4- Salon Mutfak Bölümü Kalitesine Dikkat Ediniz

Salon kiralaması yapmadan önce salon yönetiminden izin talep ederek mutfak kısmını ziyaret edebilir ve kendi gözleriniz ile hijyen durumunu test edebilirsiniz. Mutfaklar yemek, pasta ve diğer gıdaların hazırlanmasında son önemlidir. En azından mevcut yerin temiz ve hijyenik durumu sizlere bir fikir verecektir. Maltepe ve Kartal da salon arayan çiftlerimiz yakamoz gala salonlarını dilediği zaman ziyaret edebilir ve mutfak hijyen kalitesini yerinde görebilirler.

5- Sahne ve Organizasyon Yönetimi Nasıldır?

Bir düğün salonu için olmazsa olmaz detaylardan biri de salon sahne kalitesi ve organizasyon yeteceğidir. Gelin ve Damat sahneye gelirken nasıl bir organizasyon yapılacak, ilk dans için farklı bir atmosfer yaratılcak mı, ışıklandırma ve sis gösterisine uygun mudur? gibi bir çok soruya salon gezmelerinizde yanıt arayabilirsiniz. Sitemizde sahne organizasyonları için bir çok farklı yazı bulacaksınız. Vaktinizi kısa bir süre ayırarak sitemizi inceleyebilir ve çeşitli organizasyonlar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

www.salonyakamoz.com