Türkiyenin en çok düğün yapılan mekanı

By İstanbul Yakamoz Düğün Salonu In İstanbul Düğün Salonları No comments

Günümüzde moda akımları etkisini organizasyonlarda da göstermektedir. Trendler çok hızlı değişmektedir. Değişen ve gelişen trendlere uyum sağlamak amacıyla mekanlar hizmetlerini güncellemektedir. Düğün mekanları kampanyalar düzenleyerek gelin ve damat adaylarının ilgisini çekmeyi planlamaktadırlar.

Mekan dekorasyonu, yemek organizasyonu, fotoğraf ve video hizmetleri, DJ veya canlı müzik hizmetleri düğün mekanlarının sunduğu hizmetler arasında sayılmaktadır. Gelin ve damat adaylarının taleplerine göre hizmetler çeşitlilik kazanabilmektedir. Mekanlar da kendi aralarında yarışmaktadırlar. Türkiye’nin en çok düğün yapılan mekanı ilden ile değişebilmektedir. İstanbul düğün sektöründen en çok payı alan illerden biridir. Özellikle yaz aylarında organizasyonların yoğun olduğu bir il olarak bilinmektedir.  Türkiye’de düğün sektörünün 30 Milyar TL’lik bir hacme sahip olduğu tahmin edilmektedir. Mekanlar en iyi hizmeti vererek bu pazardan en çok payı almaya çalışmaktadır.  Örneğin; bu yıl içerisinde verilen ve organizasyon hizmetlerinin Oscar ödülü sayılan ACE of M.I.C.E. Kongre, Toplantı ve Etkinlik Ödülleri birçok dizi ve filme de konu olan Sait Halim Paşa Yalısı’na verilmiştir.

Düğün mekanı konusunda beklentiler arttıkça standartlar da artmaktadır. Türkiye’nin en çok düğün yapılan mekanlarından biride İstanbul Maltepe’ de yakamoz düğün salonudur.

Ankara’da merkezi lokasyonlar, İzmir’de ise kır düğünü mekanları olarak karşımıza çıkmaktadır. Mekanlar düğün hizmetlerini paket olarak sunmaktadır. Böylece tek bir mekan ile anlaşarak birden çok hizmeti zahmetsizce gelin ve damat adayları alabilmektedir. Bu tip organizasyon modeli adayların işlerini kolaylaştırmasından ötürü oldukça talep görmektedir. Türkiye’nin en çok düğün yapılan  mekanı tespiti fiyat ve hizmet çeşitliliğinden ötürü birçok dalda farklı mekanlar olarak karşımıza çıkmaktadır Gelin ve damatların işlerini kolaylaştıran mekanlar diğerlerinden hep bir adım önde olarak görülmektedir. Tercih sebebi olabilmektedirler. Hal böyle olunca düğün mekanı seçimleri uzun araştırmalar gerektirebilmektedir. Düğün mekanı araştırmaları için internet günümüzde sık kullanılan bir araçtır. Gelin ve damatların internet üzerinden yaptıkları geri bildirimler ile diğer adaylara rehber olabilmektedir. Çoğu insanın hayatında bir kere düzenlediği bu organizasyonu özel kılmak ön plana çıkmaktadır.

Hafızalarda kalacak hoş bir anı ve hatırlandıkça mutlu olunacak dakikalar için konunun uzmanları olarak faaliyet gösteren firmalardan da fikir alınabilmektedir. Böylece gelin ve damat adayları organizasyon işini tek bir elden yönetebilmektedir.