Gelin Başı Nasıl Olmalı

By İstanbul Yakamoz Düğün Salonu In İstanbul Düğün Salonları No comments

Bayanların gelin başı yaptırırken seçtikleri kuaföre ve düğünün gerçekleşeceği yere göre karar vermeleri gerekir. Düğünler günümüzde hem salonlarda hem de kır düğünü şeklinde açık havada yapılabildiği için gelin başı nasıl olmalı sorusuna en iyi yanıt her iki türden düğünde de farklı tercihler yapmak mümkündür.

Gelin Başı Nasıl Olmalı

Gelin başı nasıl olmalı sorusu için adaylar, kır düğünlerinde genelde açık saç ve sevimli türden aksesuarlar tercih ederlerken, salon düğünlerinde tercihlerini topuzdan ve gösterişli taç şeklinde takılardan yana kullanırlar. Kır düğünlerinde takı olarak minik çiçek süslemeleri veya sevimli türden doğayla uyumlu takılar da tercih edilebilir. Kır düğünlerinde hava şartlarının da bir hayli önemli olduğunu hatırlatalım. Bayanlar düğünün gerçekleşeceği günde hava şartlarına bağlı olarak rüzgarda dağılmayacak bir gelin başı da tercih edebilirler.

Gelin başını yaptırırken damadı da düşünmek gerekir. Eğer düğününüz salonda gerçekleşecekse ve topuz yaptırmaya karar verdiyseniz bu durumda boyunuzun damattan uzun olmamasına özen göstermelisiniz. Ayağınızda topuklu ayakkabılar olacağını da göz önünde bulundurarak topuzunuzu kafanızın arka kısmına doğru yatacak şekilde tercih edebilirsiniz.

Gelin Başı Modelleri

Topuz yaptırırken gelinin yüz yapısının da topuz tipinde önemi vardır. Gelinin yüz yapısının ince ve uzun olması durumunda topuzdan bir tutamın yüze düşürülmesi tercih edilmezken, daha toplu yüz tiplerinde bu seçenek değerlendirilebilir. Gelinlerin bu türden kararları kuaföre gitmeden çok öncesinde vermeleri gerekir.

Gelinler kendi yüz yapılarına benzer gelinlerin, gelin başlarını inceleyerek istedikleri saç modeline de karar verebilirler.

Gelin başı yaptırırken bulunduğunuz mevsimi de göz önünde bulundurmak gerekir. Yaz ve ilkbaharda kır ve açık hava düğünlerinde saç tasarımınızda daha canlı tasarımlar tercih edebilirsiniz. Bu kış düğünlerinde cansız tasarımlar anlamına da gelmez. Eğer saç tonunuz açık ise bu durumda solgun görünümden kaçınmak için saçınızda birkaç ton koyulaştırmaya gidebilirsiniz.