Gelin Arabası Nasıl Süslenmeli

By Salon yakamoz In İstanbul Düğün Salonları No comments

Gelin arabası düğün organizasyonu içinde önemli bir parçasıdır. Düğün salonları bazı durumlarda gelin arabası süsleme hizmeti versede her salon için bu geçerli değildir.  Gelin arabaları genellikle özel arabalardan tercih edilmeye çalışılır. Bu arabalar lüks segmente ait olabileceği gibi aynı zamanda eski ve klasikleşmiş arabalar olarak da karşımıza çıkmaktadır. Hatta bazı düğünlerde at arabası olarak gelin arabası da kullanıldığı görülmüştür.

Süsleme Nasıl Olmalıdır?

Gelin arabası süslemesi düğüne özel olarak yapılmalıdır. Peki, gelin arabası nasıl süslenmeli? Gelin arabası süslemek için çiftler çiçekçilerle anlaşma yoluna gitmektedir. Çiçekçiler gelin arabası süsleme konusunda tecrübeli olabilmektedirler. Dilerseniz onlar size süsleme seçeneklerini sunuyor ya da siz süslenme şeklini tarif edebiliyorsunuz. Genelde süsleme sırasında arabanın ön kısmına güzel bir buket çiçeği yerleştirilmektedir. Çiçek seçiminde beyaz ve pembe tonlar tercih edilebilmektedir. Kurdeleler yine sürecin vazgeçilmez bir parçasıdır. Arabanın önünden başlamak kaydıyla yan taraflardan geriye doğru kurdeleler kullanılabilmektedir. Arabanın en arka tarafına ise tercihe göre gelin ve damadın baş harfleri veya isimlerinin tümü yazılabilmektedir. Bazı çiftler ise bu uygulamayı tercih etmemektedir. Arabanın arkasına ekstra yazılar da eklenebilmektedir. Gelin arabası süslemesinde canlı çiçekler kullanılmaktadır. Bu yüzden gelin arabası süsleme işini düğün günü yaptırmak en doğru tercih olacaktır. Mümkünse düğün saatine yakın saatler de tercih edilebilir. Böylece çiçeklerin gösterişli halleri en taze bir şekilde gözler önüne serilecektir. Gelin arabası nasıl süslenmeli konusuna değinirken hava şartlarını da dikkate almak gerekebilir, çok sıcak, rüzgarlı veya yağmurlu havalar yaptırdığınız süslemelere zarar verebilir. Bununla beraber süslemelere zarar gelmemesi için arabayı yavaş bir şekilde kullanmak da idealdir. Gelin arabası düğün gününün en süslü arabasıdır. Özellikle gelin arabası önünde çiftlerin verdiği pozlar albümlerde sıkça yer almaktadır.

Gelin Arabası Süsleme Fiyatları

Gelin arabası süsleme işleri fiyatlandırma olarak oldukça geniş bir yelpazede seyretmektedir Bu yüzden düğün gününden önce fiyat alınması ve çiçekçinin belirlenmesi tavsiye edilir. Aynı zamanda çiçekçiden randevu almak da işleri kolaylaştıracaktır. Böylece gelin arabası süsleme hizmetine ihtiyacınız olduğu anda zor durumda kalmamış olursunuz. Çiçekçi ile karşılıklı anlaşma ele alınarak bir miktar kaparo da düğün gününden önce bırakılabilmektedir. Gelin arabası süslemeleri her zaman insanları büyülemektedir.