Gelin Aksesuar Modelleri

By Salon yakamoz In İstanbul Düğün Salonları No comments

Düğünler detaylıca işlenen seremonilerdir. Gelin ve damatlar burada baş rol oyuncusudur. Gelin ve damatların giysileri düğünler ile görücüye çıkar. Gelinler gelinlik, damatlar ise damatlık ile farklılık yaratmaya çalışır. Gelin aksesuarları oldukça geniş bir pazardır. Gelin ve damatlara özel aksesuarlar satan dükkanların yanında günlük hayatta kullanılan bir çok aksesuar da gelinler için aksesuar niteliği taşıyabilmektedir. Gelinlikler aksesuarlar ile zenginleştirilmektedir. Gelin aksesuar modelleri kendi içerisinde sınıflara ayrılmaktadır. Yakamoz Gala Düğün Salonları olarak örnek vermek gerekirse, gelinlik ile kombin olabilecek parmağı açık veya kapalı eldiven modelleri, gelinlikte kemer detayı, gelinler için taç, gelin çiçeği, gelin başı tokaları bunlardan bazılarıdır. Seçilecek olan aksesuarın gelinlik ile uyumlu olması gerekir. Sade gelinlikler genelde aksesuar bakımından daha zayıftır.

Gelin aksesuar modelleri birçok farklı kanal ile satılmaktadır. Bunlardan ilki fiziksel dükkanlardır. Gelin aksesuar modelleri üzerine uzmanlaşmış dükkanları ziyaret ederek kendinize uygun aksesuarlara göz atabilirsiniz. Bunun yanında internet üzerinden alışveriş de tercih edilmektedir. Aradığınız aksesuarı internet üzerinden aratarak seçeneklere ulaşabilirsiniz. Farklı firmaların aynı ürün için vermiş oldukları da aynı zamanda kıyaslayabilirsiniz. Bunun yanında gelinlik satın alacağınız veya kiralayacağınız mağazalar da aksesuar alternatifleri sunmaktadırlar. Böylece gelinlik ile beraber aksesuarları da deneyerek karar verme imkanınız bulunmaktadır.

Aksesuar seçimi zevkleri de beraberinde getirmektedir. Gelinlik ile beraber fazla aksesuar kullanımı genelde olumlu karşılanmaz. Gelinliğin saflığı ifade etti belirtilir. Sizin için en özel olan günde şık bir görünüme sahip olmak arzulanılan tek şeydir. Üzerinize en yakışan aksesuarı bulmak için bazı yöntemler önerilmektedir. Bu yöntemlerden en ön plana çıkanı yakınlarınızın görüşlerini almaktadır. Sizi tarafsız bir şekilde değerlendirebilecek arkadaşlarınızın fikirleri önemlidir. Ayna karşısında kendinizi görmeniz ile dışarıdan bir gözün sizi görmesi her zaman için aynı olmayabilir. En sağlıklı geribildirimi arkadaşlarınızdan alabilirsiniz. Böylece tüm alternatifleri belirleyip ardından eleme usülü ile seçenekleri düşürebilirsiniz. En sonunda ise kararınızı vererek bu zor seçim sürecini tamamlayabilirsiniz. Her ne kadar görüş ve fikirler önemli olarak belirtilse de kendi düşünceniz her zaman için belirleyici nitelikte olmalıdır. Böylece düğününüze iyi bir şekilde hazırlanabilirsiniz.

Yakamoz Gala Düğün Salonları olarak tüm yeni evlenen çiftlere mutluluklar dileriz.