Kına Gecesi Nasıl Yapılır

By İstanbul Yakamoz Düğün Salonu In İstanbul Düğün Salonları No comments

Düğün kararı aldınız ve tüm hazırlıklarınızı yavaş yavaş tamamlamaya başladınız. Şimdi de aklınızda Kına gecesi nasıl yapılır sorusuz var. Eğer siz de bu aşamaya kadar geldiyseniz artık sona yaklaştınız demektir.  Eğer kına gecesi organize edecekseniz nerede, nasıl yapılır, hangi kıyafetler tercih edilir gibi tüm detayları bilmeniz gerekiyor. Aslında bu hemen hepimizin bildiği bir şeydir. Sadece o heyecan ile neler yapmanız gerektiğine karar veremezsiniz. Siz de kına gecenizi organize ederken zorlanıyorsanız bu aşamada profesyonel ekiplerden ya da ailenizde daha önceden kına gecesi düzenlemiş olan kişilerdenyardım alabilirsiniz.

İlk Olarak Bütçenizi Belirleyin

Kına hazırlıklarınıza başlamadan önce ilk olarak kınanızı ne zaman nerede yapacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Ayrıca kına gecesinin yemekli mi yoksa yemeksiz mi olacağına da karar vermeniz gerekiyor. Tüm bunlara göre de bütçe ayarlamanızı yapmalısınız.

Kına Gecesini Nerede Yapmanız Gerekiyor?

Kına geceleri eskiden gelinin evinde en yakınları ile beraber yapılırdı. Günümüzde ise bu etkinlik artık daha büyük bir organizasyon olarak çay bahçelerinde, kafelerde ya da restoranlarda yapılıyor. Ayrıca havuz başında, kırlarda ve otellerde de kına gecesi düzenleyebilirsiniz. Ama artık günümüzde kına geceleri düğün mekanlarında tercih ediliyor bunun sebebi ise daha büyük ferah bir oyun alanı, davetlileri ağırlayabilecek bir alan ve ikramlıklar nedeni iledir. Organizasyon konseptinde hayallerinizin ötesinde bir kına gecesi mekanı düşünüyor iseniz Yakamoz Gala ile iletişime geçebilirsiniz.

Evde Samimi Bir Eğlence Düzenleyebilirsiniz

Kına gecesi nasıl yapılır diye merak ediyorsanız ancak yine de kına gecesi düzenlemeyi çok fazla sevmiyorsanız bunun için

evinizde aile içerisinde basit bir eğlence düzenleyebilirsiniz. Bu sayede organizasyonu dallandırıp budaklandırmamış olacaksınız.

Kına Gecesi İle Uğraşarak Zaman Kaybetmemek İçin Profesyoneller İle Çalışabilirsin

Kına gecesi hazırlıkları yapmak düğün kadar olmasa da oldukça zahmetli bir iştir. Onca işin arasında bir de kına gecesi organizasyonu ile uğraşmak istemiyorsanız bu durumda işi profesyonellere bırakabilirsiniz. Profesyoneller sizin için her detayı düşünecek ve hazırlayacaklardır.

Kına Davetleri Nasıl Olmalıdır?

“Kınada davetiye olur mu?” diye düşünebilirsiniz. Eğer kına gecesine küçük bir grup katılacaksa davetiye hazırlamaya gerek olmayacak. Büyük bir organizasyon düşünüyorsanız bu durumda davetiye bastırmanız gerekebilir.

Kına gecesi nasıl yapılır diyorsanız siz de aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 • Misafirlerin karşılanması
 • Yemeklerin ikramı
 • Kına öncesi eğlence
 • Kına merasimi
 • Gelin ile arkadaşlarının kına alayıyla beraber girişi
 • Geleneksek kına türküleri
 • Mutlu evliliği olan bir aile büyüğünün geline kına yakması
 • Gelini ağlatma
 • Dans ekibi varsa dans ekibinin gösterisi
 • Gelin ve damadın karşılıklı oyunu ve damadın gelinin duvağını açması
 • Misafirlerin de dansa eşlik etmesi ile beraber eğlence ve kınanın sona ermesi