Gelin Başı Fiyatları

By İstanbul Yakamoz Düğün Salonu In İstanbul Düğün Salonları No comments

Düğün gününüzün yaklaşması ile beraber bütçe hesaplamalarınızı daha dikkatli yapmanız gerekiyor. Mekân ayarlaması, organizasyon, düğünde dağıtılacak yemekler, canlı müzik derken diğer ihtiyaçlarınız için çok fazla para kalmayacaktır. Ayrıca kimi zaman yapmış olduğunuz hesaplamalar ayırmış olduğunuz bütçe ile uyuşmayabilir. Bu durumda yapmanız gereken düğün için gerekli olan her şeyin fiyatını dikkatli bir şekilde araştırmak olacaktır. Gelin başı fiyatları da bunlardan bir tanesidir.

Gelin Başı Fiyatları Aralığı

Gelin başı fiyatları genel olarak illere göre birbirinden farklıdır. Yapmanız gereken ilk şey bulunduğunuz yerdeki gelin başı fiyatlarını araştırmak olmalıdır. Eğer fiyatları merak ediyorsanız size ortalama olarak bir fiyat belirtelim. Fiyatlar minimum 600 TL’den başlıyor ve 850 TL’ye kadar çıkabiliyor. Bu fiyatlar kimi yerlerde daha da artabilir. Eğer fiyatlar size yüksek geldiyse kampanyalı Gelin başı fiyatları bulabilirsiniz. Kampanyalı paketlerin fiyatları ise 300 TL’ye kadar düşebilmektedir.

Düğün hazırlığı için sadece gelin başı yaptırmak yeterli olmaz. Aynı zamanda manikür, pedikür derken masraflarınız bir hayli artacak. Bunları da yaptırmak istediğiniz zaman bütçenize 100 TL daha eklemeniz gerekiyor.

Gelin başınızın ve makyajınızın daha gösterişli olması için saç ve makyaj uzmanlarından yardım almak isteyebilirsiniz. Alanında uzman olan artistlerden yardım almak istediğinizde ise fiyatlar daha da yukarıya çıkacaktır.

Bağımsız çalışan tasarımcıların ücretleri ise popülerliklerine göre değişiyor. Ancak bağımsız tasarımcılar ile çalışmayı kafaya koyduysanız en az 1500 TL gibi bir ücreti gözden çıkartmanız gerekiyor.

Gelin başı fiyatları ayrıca alacağınız hizmetlere göre de değişiklik gösterecektir. Eğer anlaşmış olduğunuz kuaför ya da bağımsız tasarımcının düğün salonuna gelmesini isterseniz bu durumda harcayacağınız para da artacaktır. Örneğin, saç fiyatı ve diğer makyaj işlemleri için 1000 TL ayırdıysanız bu hizmeti düğün salonunda ya da evinizde almak isterseniz 1500 – 1600 TL gibi bir ücret harcamanız gerekecek.

Kısaca Gelin başı fiyatları bunlara göre değişiklik göstermektedir. Artık siz de gelin başı fiyatlarının ortalama hangi aralıklarda değiştiğini biliyorsunuz. Şimdi tek yapmanız gereken bütçenize bu miktarı da dâhil etmek ve hesaplamalarınızı yeniden yapmak olacaktır. Bu sayede düğün günü hiçbir sıkıntı yaşamamış olacaksınız.